Vētra Rāznas ezerā (02.08.2017)

Pie mums brauca laikraksta Diena žurnālisti, lai uzaisītu reportāžu par ekotūrismu Latgalē.

Par godu ciemiņiem, zinot, ka gribēs bildēt arī no malas, paņēmām ceturto buru – klīveri, kuru nebijām vilkuši kopš aizpagājušā gada. Vajadzētu uzlabot gaitu. Laiks bija visai vējains un viņi gribēja pavizināties ar Sea Estu, mēs arī īpaši neiebildām.

Vējš bija ap 6 – 7 m/s, brauciens sanāca visai raits, virsū nāca melns mākonis, bet īpaši draudīgs neizskatījās, tāpēc noignorējām.

Interesanti palika pēc kādas pavisam drīz. Vēja ātrums sāka strauji pieaugt un ja 15 metri sekundē ir visai bailīgi, bet jautri, tad sekoja 17, 20, 22… 25…. Pie divdesmit pieciem metriem sekundē ezerā kļūst neomulīgi. Laiva saliecas pietiekoši,  lai pamazām sāktu smelt ūdeni, kuru sūkņi vairāk nepaspēj pumpēt, jo ūdens nāk ātrāk un laiva, burtiski, guļ uz tā paša borta, kur kingstons pa kuru tiek pumpēts laukā ūdens.

Kad nedaudz atjēdzos, nolēmu nedaudz pafilmēt pirmo, kas pārsteidza – aiz iluminatora uz klāja gulošie fenderi tika skaloti tā, it kā pastāvīgi atrastos zem ūdens. Iespaidīgi. Strauji tuvojās krasts un mums izdevās pamainīt halzi, tad palīdu laukā un pafilmēju nedaudz to, kas notika virs vaterlīnijas.

Interesanti, ka esmu mēģinājis bildēt vētru un viļņus arī jūrā un nekad nekas neizdodas. Filmās vētru filmē baseinā izvēloties zemu skatu leņķi, tad izskatās iespaidīgi. Jo augstāku leņķi izvēlas, jo neinteresantāk izskatās.

Foto: Aivars Liepiņš, laikraksts “Diena”. Video: autora.

Ir ko piebilst: